تندیس-فلزی

انواع تندیس های فلزی

بسیاری از لوازم خانگی و صنعتی از فلز ساخته شده است. فلز یک کلمه عمومی و انواع مختلف مواد آلی را در بر می گیرد. به غیر از لوازم صنعتی و خانگی، فلزات بعضی از مواد مورد استفاده در ساخت تندیس ها نیز هستند. می توان تندیس ها را از انواع مختلف فلزات با ظاهر و ویژگی های مختلف ساخت.با این حال، رایج ترین مواد فلزی مورد استفاده در ساخت تندیس شامل آهن، برنز و پلاتین است. پلاتین گرانتر از برنز و آهن است. با این حال، همه آنها ویژگی های گوناگونی دارند، با بیشترین جذابیت و جلوه آشکار مواد معدنی.در ساخت تندیس می توان از انواع مختلف فلزات ترکیب شده، مانند ترکیب برنز و آهن یا پلاتین و برنز و غیره نیز استفاده کرد.

تندیس پلاتینی

پلاتین یکی از بهترین مواد برای ساخت یک تندیس است. تندیس ساخته شده از پلاتین زنگ نمی زند و در برابر زنگ زدگی مقاوم می باشد. این به این دلیل است که پلاتین یک نوع فلز است که اکسیده نمی شود و از این رو نمی تواند خوردگی پیدا کند.

با این حال، گازهای هالوژن مانند کلر روی پلاتین تاثیر می گذارد. بنابراین، مهم است که یک تندیس از پلاتین را از هر عنصری که با گازهای هالوژن ساخته می شود دور نگه داشت. ظاهر سفید پلاتین یک تندیس، جذابیت را به نمایش تجاری و رسمی آن می دهد.

از این رو، تندیس های پلاتین به طور عمده در حوزه های شرکت های بزرگ اهدا می شوند. معایب اصلی پلاتین این است که هزینه آن بالا است. پلاتین به عنوان یک فلز گرانبها در نظر گرفته می شود، بنابراین هزینه تقریبا برابر یا بیشتر از طلا و دیگر فلزات گرانبها است.

تندیس برنزی

یکی از رایج ترین فلزات مورد استفاده در ساخت تندیس ها، برنز است. برنز به طور مصنوعی تولید می شود بر خلاف سایر فلزات مورد استفاده در ساختن تندیس، برنز آلیاژ مس و قلع است.

از آنجا که وجود قلع، یک فلز غیر اکسید کننده است، برنز نیز مقاوم به زنگ زدگی می باشد. این بدان معنی است که صاحب تندیس برنزی مجبور نیست نگران زنگ زدن آن باشد. علاوه بر این، برنز سخت است، بنابراین یک تندیس که از آن ساخته شده باشد با دوام است و برای مدت طولانی محفوظ خواهد ماند.

مانند پلاتین، یکی از ضررهای اصلی برنز قیمت آن است. در مقایسه با فلزات دیگر مانند آهن، برنز گران است.

تندیس آهنی

ارزان ترین فلز مورد استفاده در تولید و ساخت تندیس آهن است. فلزی است که مانند پلاتین، استخراج می شود. آهن مانند سایر فلزات، ماده سختی است که به راحتی شکسته نمی شود.

علاوه بر این، آن به راحتی تغیر شکل نمی دهد. این موضوع در مقایسه با سایر مواد غیر فلزی مانند آکریلیک قابل توجه می باشد. با این وجود، ارزان بودن آهن به معنی بدون قیمت بودن نیست.

آهن بیشترین فلز موجود در جهان است. بنابراین، یک مشکل بزرگ صاحب جایزه آهن زنگ زدگی آن است. با این وجود، این مشکل را می توان با پوشاندن تندیس با یک لایه قلع یا یک فلز غیر اکسید کننده حل کرد و جلوه بهتری به آن داد.

گروه تبلیغات برتر آمادگی ارائه انواع مختلف تندیس بنا به نیاز شما می باشد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-->
-->