Men’s Brooches

بج سینه‌ های مردانه (بخش اول)

انواع بج سینه‌های مردانه

بج ‌سینه ، یکی از زیورآلات شناخته شده از دوران امپراطوری روم تا جدید‌ترین ترندها ، جای خود را به عنوانی جواهری ستودنی تثبیت کرده است. این جواهر کهن که ابتدا از استخوان ساخته می‌شد و کم کم راه خود را به طرح‌های گل و بوته و سپس طعم شرقی باز کرد، و زنجیره‌ای ناگسستنی را تا به امروز شکل داد، سبک و سیاق جدیدی به جهان داده است.

بنابراین، بج ‌سینه ‌ها بیشتر با هدف تزئین مورد استفاده قرار می‌گیرند تا به عنوان یک بج ‌سینه . این بج ‌سینه ، در عین حال که تمام ظاهر شما را مزین می‌کند، کاربردی نیز هست، و به لباس‌ها و استایل شما، تنوع و ظاهر جدید می‌دهد.

در گذشته، بج ‌سینه برای مردان بخشی از سنت بود، همچنین برای بستن یا نگه‌داشتن پارچه و لباس استفاده می‌شد. بج ‌سینه یکی از جواهرات کلاسیکی است که یک مرد میتواند داشته باشد ؛ وسیله‌ای برای ارتباط برقرار کردن و انتقال شخصیت ، اعتقادات ، باورها و دیدگاه‌ها. از این رو، روشی فوق‌العاده برای تاکید یا افزودن کمال به ظاهر است.

در حال حاضر بج ‌سینه ‌های مردانه تنوع گسترده‌ای دارند؛ طرح‌های متعددی که با سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی تزئین شده اند و نشان‌دهنده مذهب یا سنتی خاص هستند، برای هر جمع رسمی فوق‌العاده‌اند. تاثیر تنوع فرهنگ و مد بر روی تنوع بج ‌سینه ‌ها باعث به وجود آمدن دسته‌بندی زیر از انواع بج ‌سینه شده است:

1. بج ‌سینه ‌های سلتی

این سنجاق‌سینه‌های مردانه از قرون وسطی به دست آمده و از فلزات گرانبها ساخته شده‌اند. جواهرات با کیفیت، الهام گرفته از هنرهای سکولار.

طراحی این نوع بج ‌سینه به این صورت است که سر یک سوزن بلند، به حلقه متصل شده و به راحتی در طول حلقه حرکت می کند. حلقه ممکن است باز یا سته باشد. در مدل هلالی، دو سر حلقه بج ‌سینه باز بوده و نزدیک به یکدیگرند، اما در مدل حلقه‌ای، دو سر حلقه بسته است و یک حلقه کامل را تشکیل می‌دهد.

این بج ‌سینه ‌ها اندازه‌های مختلف دارند، از فلزات مختلف ساخته شده‌اند، برخی از آنها با رنگ‌های روشن و یا انواع سنگ‌ها تزئین شده‌اند، برخی ساده‌اند و برخی دیگر الگوهای خاصی دارند. سوزن سنجاق از پارچه عبور کرده و سپس بر روی حلقه چفت می‌شود.

این سبک ایرلندی جواهر، برای استفاده در تمامی مراسم، از یک جلسه رسمی گرفته تا یک دورهمی خانوادگی مناسب است و شخصیت جدیدی برای فردی که از آن استفاده می‌کند به ارمغان می آورد.

2. بج ‌سینه ‌های مردانه آنتیک

این بج ‌سینه ‌های مردانه، نمایی از مردم، حیوانات و اشکال و فرم‌های مختلف پیش از تاریخ را نشان می‌دهند که از فلزات مختلفی به طور عمده آهن یا برنز ساخته شده و بر روی آنها سنگ‌های قیمتی، شیشه، مرجان، استخوان، مهره، مروارید، رنگ و غیره قرار داده شده است. این نوع بج ‌سینه چهار بخش دارد: بدنه، سورن، لولا و فنر. یک سنجاق قفلی به پشت آن متصل شده که برای سنجاق شدن به پارچه استفاده می‌شود.

این گیره‌ها همچنین دسته‌ای از قطعات نامشخص و نامفهوم از جواهرات شکسته نیز دارند که قدمت دوره‌ای که به آن تعلق دارند را نشان می‌دهد. هریک از این ویژگی‌ها، نشان دهنده شخصیت، نیاز و دیدگاه فرد هستند.
با استفاده از این بج ‌سینه ‌ها، همزمان ظاهری شیک ، معاصر و اشرافی خواهید داشت.

برای ساخت بج سینه روی کلمه کلیک کنید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-->
-->