تندیس-فلزی-برای-قدر-دانی

تندیس برای قدر دانی از خدمات کارمندان

می‌دانید چرا اهدای تندیس برای خدمات کارکنان اهمیت دارد؟

در محیط‌ های کاری که رقابت بسیار سخت است و تنها کسانی باقی می‌ماند که می‌توانند موفقیت‌های چشمگیر بدست آورند، شناخته‌ شدن به هر شکلی، می‌تواند موجب افزایش و تقویت روحیه کارکنان شود. اهدای تندیس نوعی پاداش وفاداری و ماندگاری است که به کسانی تعلق می‌گیرد که در طول دوره‌ی کاری خود به موفقیت‌های چشمگیری رسیده‌اند.

پاداش خدمات، یک یادآورهای مادی برای به خاطر سپردن تعهداتی است که کارکنان در خدمت‌گذاری به سازمان داشته‌ اند. این کار یک کار صرفا نمادین و نشانه‌ تقدیر و تشکر نیست، بلکه نقش مهمی در ماندگاری کارکنان در سازمان ایفا می‌کند.

بر اساس نتایج یک نظرسنجی 83٪ از افراد هنوز هم برای طول مدت خدمت پاداش می‌دهند و از نظر 58٪ از آنها اینکار موجب شناخته‌شدن کارکنان در سازمان می‌شود. متاسفانه، تنها 9٪ از افراد این نوع پاداش را به عنوان ابزاری برای ماندگار کردن کارکنان می‌دانند.

بسیاری هنوز نمی‌ دانند که در مقایسه با هزینه‌ای که سازمان برای پاداش خدمات کارکنان می‌کند، پاداش‌های شایسته و به‌ حق می‌توانند در واقع نوعی سرمایه‌ گذاری تلقی شوند که تأثیر زیادی هم برای کارفرمایان و هم برای کارکنان داشته باشد. اینکار می‌تواند پیام‌های مثبتی القا کرده و کارمندان را برای کارآمدی بیشتر ترغیب کند، که این موضوع در نهایت به نفع سازمان خواهد بود.

چرا باید برنامه اهدای تندیس برای پاداش خدمات کارکنان داشته باشید؟

اغلب، تشخیص خدمات کارکنان آخرین چیزی است که به ذهن کارفرمایان می‌رسد. معمولا فردی که در طول سال‌های متمادی در سازمان خدمت کرده، نادیده گرفته می‌شود.

این موضوع می‌تواند موقعیت‌ ها و سمت‌ ها را تغییر دهد، زیرا موجب تحریک احساسات و رنجش گیرنده احتمالی شده و ممکن است منجر به خروجی کم کار آمدتری شود. به شدت توصیه می‌شود که بنا بر دلایل زیر، برنامه‌ریزی دقیقی در این زمینه انجام شود.

اهدای تندیس و مکان برگزاری رویداد

توجه ویژه داشته باشید که شخص دریافت‌کننده‌ این تندیس در این رویداد حضور داشته باشد. به عنوان یک قانون کلی، اکثر کارکنانی که به ویژه در همان بخشی فعالیت می‌کنند که دریافت‌کننده پاداش هم در آن کار می‌کرده باید حضور داشته باشند. برای این منظور یا باید یک رویداد ویژه و مجزا برنامه‌ریزی شود و یا می‌توان آن را در یکی از برنامه‌ها و رویدادهای شرکت گنجاند.

برای ساخت تندیس بودجه اختصاص داده شده

در شرکت‌هاو سازمان‌های بزرگ، بودجه‌ای به طور خاص برای ساخت تندیس و برپایی مراسم تقدیر تخصیص داده شده است، اما می‌توان با توجه به بهره‌وری شرکت در سال‌های گذشته نیز بودجه‌بندی کرد. به عنوان یک قاعده کلی، یک میزان مشخص پاداش وجود دارد که معادل طول مدت خدمات کارمند مذکور است. برای تشخیص میزان پاداش نیز پارامترهایی نیز وجود دارد. بودجه همچنین باید هزینه های دیگر را نیز پوشش دهد.

اطلاع دادن به گیرندگان تندیس به صورت شخصی یا از طریق ایمیل

این کار برای این است که اطمینان حاصل شود گیرنده تندیس و پاداش در آن روز خاص حضور خواهد داشت. بدیهی است که ممکن است گیرنده بخواهند خانواده خود را نیزهمراه خود بیاورند، بنابراین بهتر است از قبل اطلاع داشته باشد تا کارها و مقدمات لازم برای همراهی خانوده‌اش را انجام دهد.

دریافت پیشنهادات پاداش گیرنده

گیرنده‌ی پاداش برای رسیدن به این مرحله تلاش زیادی کرده است و این حق را دارد که بخواهد نحوه دریافت جایزه خود را (به عنوان مثال به صورت نقدی یا به شکل‌های دیگر) مشخص کند. اگر چه بعضی از شرکت‌ها خیلی از این ایده استقبال نمی‌کنند، اما اینکار بازهم وفاداری کارکنان به شرکت را بیشتر می‌کند.

در نظر داشتن زمان مناسب برای سازماندهی بهتر برنامه

برنامه‌ریزی دقیق باعث می‌شود این رویداد در یاد و خاطر کارکنان بماند. سخنران رویداد باید اطلاعات صحیح گیرنده شامل نام، عنوان شغلی، خدمات ویژه او به شرکت، اطلاعات شخصی و سایر فعالیت‌های او را در فهرستی همراه خود داشته باشد. دستاوردها باید به طور ضمنی تجدید و قدردانی شود.

گروه تبلیغات برتر آمادگی ارائه خدمات ساخت تندیس و بج سینه می باشد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-->
-->